Forsenka prøvesvar grunna instrumenthavari og stengt tunnell

korona-test - Klikk for stort bileteDet er fortida auka svartid frå COVID-laben grunna instrumenthavari. Kapasiteten er vesentleg redusert på grunn av havariet som skjedde tysdagskveld.

Det lukkast ikkje å reparere instrumentet onsdag som først antatt. Nytt instrument vil forhåpentlegvis bli satt i drift i løpet av torsdagskveld og man rekna då med å være ajour i løpet av fredag ettermiddag. Ein må rekne med opp til 2 døgn svartid for prøver tatt onsdag og torsdag.

OPPDATERING 4. feb: Pga stengt Eiksundtunnell gjev det truleg ytterlegare forseinkingar i prøvesvar, då prøvetransporten går den vegen. Folk må derfor belage seg på lengre svartid enn vanleg på PCR akkurat no, både på grunn av instrumenthavari på laboratoriet i Molde og stengt Eiksundtunnell. Prøvene frå fredag vert sendt med ein alternativ transport som kjem litt seinare til Molde. Vi må berre beklage og be folk være tålmodige, om ein er frisk og har negativ hurtigtest kan ein leve som normalt sjølv om ein ventar på svar på PCR. Vi forventar normal svartid i neste veke.

Følg oss